Gwent Cross Country League 2017-2018

11 February 2018 : Pontypool Park

 
       Under 13 Boys ( 75 starters )
 
 
Current Standings
 
 1  Seamus Robinson              Westbury Harriers           334 Pts
 2  Ben Macey                    Cardiff AAC                 325 Pts
 3  Ollie Campbell               North Somerset              321 Pts
 4  Elis Finlayson               Cardiff AAC                 293 Pts
 5  Joseph Hull                  Bristol & West              292 Pts
 6  Loui Camilleri               Cardiff Archers             291 Pts
 7  Dafydd Pratchet              Bridgend AC                 282 Pts
 8  Scott Price                  Carmarthen Harriers         280 Pts
 9  Cameron Coburn               Bridgend AC                 270 Pts
10  Fred Cummins                 Bristol & West              258 Pts
 
 
Position Name                      Club                               Time   Points
    1 Seamus Robinson              Westbury Harriers                 12:41     75  (334)
    2 Ben Macey                    Cardiff AAC                       12:57     74  (325)
    3 Luke Shrewsbury              Westbury Harriers                 13:09     73  (73)
    4 Adam Shrewsbury              Westbury Harriers                 13:13     72  (72)
    5 Ollie Campbell               North Somerset                    13:24     71  (321)
    6 Jake Wakeling                Cardiff Archers                   13:29     70  (70)
    7 Joseph Hull                  Bristol & West                    13:33     69  (292)
    8 Jack Webb                    Avon Valley                       13:36     68  (248)
    9 Elis Finlayson               Cardiff AAC                       13:43     67  (293)
   10 Cameron Coburn               Bridgend AC                       13:47     66  (270)
   11 Arthur Bell                  Brecon AC                         13:55     65  (120)
   12 Dafydd Pratchet              Bridgend AC                       13:57     64  (282)
   13 Fred Cummins                 Bristol & West                    14:03     63  (258)
   14 Tomek Czerepinski            Bristol & West                    14:06     62  (129)
   15 Aled Tumelty                 Swansea Harriers                  14:09     61  (170)
   16 Scott Price                  Carmarthen Harriers               14:12     60  (280)
   17 Charles Broadhurst           North Somerset                    14:12     59  (197)
   18 Loui Camilleri               Cardiff Archers                   14:14     58  (291)
   19 Rhys Phillips                Monmouth School                   14:15     57  (57)
   20 Oliver Andrews               North Somerset                    14:17     56  (98)
   21 Rhys Bowen                   Cardiff Archers                   14:18     55  (55)
   22 Bruce Rossiter               Rhymney Valley                    14:18     54  (125)
   23 Henry Evans                  Monmouth School                   14:21     53  (53)
   24 William Sandiford            North Somerset                    14:24     52  (137)
   25 Jack Thomas                  Carmarthen Harriers               14:25     51  (232)
   26 Iwan Wilson                  Llanelli AAC                      14:27     50  (197)
   27 William Maine                North Somerset                    14:34     49  (215)
   28 Reuben Dean                  North Somerset                    14:36     48  (127)
   29 Ben Farrell                  Cardiff AAC                       14:40     47  (171)
   30 Louie Brunsdon               North Somerset                    14:42     46  (229)
   31 Freddie Billing              Avon Valley                       14:43     45  (196)
   32 Ishmael Bradley              Bristol & West                    14:43     44  (233)
   33 Rory Orton                   Brecon AC                         14:47     43  (117)
   34 Joshua Kerry                 Bridgend AC                       14:56     42  (188)
   35 Samuel Holloway              North Somerset                    15:02     41  (174)
   36 Steffan Rayment              Cardiff Archers                   15:06     40  (105)
   37 Isaac Pierce                 Brecon AC                         15:07     39  (194)
   38 Kit Skailes                  Monmouth School                   15:08     38  (38)
   39 William Lewis                Monmouth School                   15:15     37  (37)
   40 Isaac Jones                  Newport Harriers                  15:16     36  (169)
   41 Oliver Humphreys             Newport Harriers                  15:21     35  (98)
   42 Bradley Dickerson            Blaenau Gwent                     15:22     34  (166)
   43 Luki Ballero Ffrench         Bristol & West                    15:46     33  (100)
   44 Jacob Franklin               Bristol & West                    15:49     32  (32)
   45 Alex Robertson               Bristol & West                    16:10     31  (48)
   46 Stan Hemmings                North Somerset                    16:21     30  (48)
   47 Rogan Cox                    Carmarthen Harriers               16:38     29  (101)
   48 Isaac Williams               Rhymney Valley                    16:51     28  (63)
   49 Dafydd King                  Swansea Harriers                  17:03     27  (123)
   50 Joshua Morgan                Bridgend AC                       17:06     26  (97)
   51 Joseff Lewis                 Swansea Harriers                  17:08     25  (46)
   52 Leroy Griffiths              Rhondda AAC                       17:17     24  (66)
   53 Daniel Ricketts              Brecon AC                         17:18     23  (118)
   54 Thomas Clark                 Bridgend AC                       17:42     22  (22)
   55 Alex Bennett                 Blaenau Gwent                     17:50     21  (42)
   56 Ben Kingston                 Rhymney Valley                    17:56     20  (54)
   57 Ethan Meyrick                Cardiff AAC                       18:07     19  (45)
   58 Jacob Price                  Blaenau Gwent                     18:12     18  (40)
   59 Noah Russell                 Swansea Harriers                  18:13     17  (17)
   60 Aneurin Jenkings Belouorska  Blaenau Gwent                     18:25     16  (40)
   61 Alex James                   Pontyclun AC                      18:26     15  (53)
   62 Matthew Cox                  Neath Harriers                    18:53     14  (50)
   63 Ellis Kerrell                Rhymney Valley                    18:53     13  (26)
   64 Henry Godfree                Bristol & West                    18:54     12  (35)
   65 Oliver Haley                 North Somerset                    18:55     11  (23)
   66 Owen Price-Davies            Brecon AC                         19:18     10  (25)
   67 Ollie Rose                   Brecon AC                         19:24      9  (54)