John H Collins Gwent Cross Country League 2018-2019

2 March 2019 : Blaise Castle, Bristol

 
       Under 13 Boys ( 71 starters )
 
 
Current Standings
 
 1  Loui Camilleri               Cardiff Archers             385 Pts
 2  Leo Stark                    Newport Harriers            382 Pts
 3  Elis Finlayson               Cardiff AAC                 372 Pts
 4  Iwan Thomas                  Carmarthen Harriers         367 Pts
 5  Jay Hunt                     Bristol & West AC           360 Pts
 6  Samuel Holloway              North Somerset AC           340 Pts
 7  Thomas Weekes                Chepstow Harriers           313 Pts
 8  Ifan Bowen                   Carmarthen Harriers         307 Pts
 9  Zach Elvy                    Carmarthen Harriers         304 Pts
10  Christopher Jones            Cardiff Archers             302 Pts
 
 
Position Name                      Club                               Time   Points
    1 Loui Camilleri               Cardiff Archers                             71   (385)  *
    2 Leo Stark                    Newport Harriers                            70   (382)  *
    3 Elis Finlayson               Cardiff AAC                                 69   (372)  *
    4 Jay Hunt                     Bristol & West AC                           68   (360)  *
    5 Charlie Savage-Swaine        Westbury Harriers                           67   (67)   *
    6 Eoin O'Halloran              Bristol & West AC                           66   (285)  *
    7 Tomek Czerepinski            Bristol & West AC                           65   (301)  *
    8 Jack Thomas                  Carmarthen Harriers                         64   (283)  
    9 Joe Markey                   Avon Valley Runners                         63   (63)   
   10 Iwan Thomas                  Carmarthen Harriers                8:22     62   (367)  
   11 Zach Elvy                    Carmarthen Harriers                8:26     61   (304)  
   12 Kobe Beltran                 Cardiff AAC                        8:32     60   (60)   
   13 George Peacock               Westbury Harriers                  8:34     59   (207)  
   14 Akira Bees                   Westbury Harriers                  8:40     58   (58)   
   15 Ishmael Bradley              Bristol & West AC                  8:41     57   (262)  
   16 Nicholas Pastell             Bristol & West AC                  8:42     56   (56)   
   17 Samuel Holloway              North Somerset AC                  8:44     55   (340)  
   18 Christopher Jones            Cardiff Archers                    8:54     54   (302)  
   19 Herbie Cooksley              North Somerset AC                  8:54     53   (172)  
   20 Ellis Caddick                Carmarthen Harriers                9:00     52   (286)  
   21 Misha Evans                  Bristol & West AC                  9:02     51   (265)  
   22 Patrick Hipkiss              North Somerset AC                  9:03     50   (213)  
   23 Thomas Darton (Guest)        South Glos AC                      9:05          ()     
   24 Fred Cummins                 Bristol & West AC                  9:06     49   (186)  
   25 Owen Price-Davies            Brecon AC                          9:06     48   (122)  
   26 Elliot Jeston                North Somerset AC                  9:09     47   (263)  
   27 Nathan Hill                  Cardiff Archers                    9:10     46   (266)  
   28 Thomas Weekes                Chepstow Harriers                  9:10     45   (313)  
   29 Alexander Buro               North Somerset AC                  9:19     44   (95)   
   30 Finley Bruce                 Pembrokeshire Harriers             9:22     43   (281)  
   31 Brynmor Peters               Carmarthen Harriers                9:27     42   (178)  
   32 Tristan Watkins (Guest)      South Glos AC                      9:30          ()     
   33 Jacob Franklin               Bristol & West AC                  9:32     41   (219)  
   34 Liam Murray                  North Somerset AC                  9:33     40   (76)   
   35 Lewis Green                  Avon Valley Runners                9:36     39   (200)  
   36 Tate Cantwell-Hutton         Chepstow Harriers                  9:44     38   (78)   
   37 Kyle Burford                 North Somerset AC                  9:44     37   (182)  
   38 Sean Hopkins                 Cardiff Archers                    9:50     36   (125)  
   39 Zeki Harston                 North Somerset AC                  9:52     35   (168)  
   40 Joseph Sandiford             North Somerset AC                  9:53     34   (148)  
   41 Ethan LeAnstey (Guest)       South Glos AC                      9:55          ()     
   42 Vijay Bakrania               Bristol & West AC                  9:58     33   (111)  
   43 Tom Croughan                 North Somerset AC                 10:02     32   (32)   
   44 Harry Lucker (Guest)         South Glos AC                     10:04          ()     
   45 Thomas Davies                Chepstow Harriers                 10:05     31   (207)  
   46 Leroy Griffiths              Rhondda AC                        10:08     30   (143)  
   47 Ethan Matthews               Celtic Tri Juniors                10:10     29   (138)  
   48 Finley White                 Westbury Harriers                 10:12     28   (128)  
   49 William Roberts              Cardiff AAC                       10:12     27   (46)   
   50 Alex Robertson               Bristol & West AC                 10:13     26   (98)   
   51 Jonty Cartwell-Hutton        Chepstow Harriers                 10:14     25   (25)   
   52 Joey Taylor                  Bristol & West AC                 10:16     24   (24)   
   53 Alex Rideout                 Cardiff AAC                       10:17     23   (23)   
   54 Daniel Butt                  North Somerset AC                 10:18     22   (22)   
   55 Joshua Morgan                Bridgend Athletic Club            10:19     21   (115)  
   56 Felix Pearson                Bristol & West AC                 10:20     20   (72)   
   57 Ronnie Wilmott               Bristol & West AC                 10:23     19   (139)  
   58 Iolo Piece                   Brecon AC                         10:24     18   (56)   
   59 Alex Bennett                 Blaenau Gwent AC                  10:32     17   (111)  
   60 Edmund Croucher              Westbury Harriers                 10:34     16   (16)   
   61 Daniel Ricketts              Brecon AC                         10:39     15   (107)  
   62 Matthew Cox                  Celtic Tri Juniors                10:40     14   (65)   
   63 Iestyn Williams              Celtic Tri Juniors                10:40     13   (42)   
   64 Morgan Dixon                 Aberdare VAAC                     11:03     12   (39)   
   65 Archie Green                 Bristol & West AC                 11:06     11   (47)   
   66 Joseph McNamara              Bristol & West AC                 11:18     10   (51)   
   67 James Thomas                 Llanelli AAC                      11:38      9   (67)   
   68 Ethan Meyrick                Cardiff AAC                       11:40      8   (54)   
   69 Oliver Hodgson               Westbury Harriers                 12:06      7   (7)    
   70 Oliver Wilson                Westbury Harriers                 12:07      6   (26)   
   71 Dafydd Jenkins-Belohorska    Blaenau Gwent AC                  13:04      5   (33)   
 
T-Shirt Winners For The Season So Far (Top 10% In Any Race); See Website for Details
          Charlie Savage-Swaine    Westbury Harriers
          Dylan Stoneman           Team Bath AC
          Elis Finlayson           Cardiff AAC
          Eoin O'Halloran          Bristol & West AC
          Harry Dawes              Newport Harriers
          Henry Evans              Haberdashers Monmouth Schools
          Henry Evans              Newport Harriers
          Ifan Bowen               Carmarthen Harriers
          Iwan Thomas              Carmarthen Harriers
          Jack Harvey              Wells City Harriers
          Jack Organ               Brecon AC
          Jack Thomas              Carmarthen Harriers
          Jay Hunt                 Bristol & West AC
          Joseph Joyce             Cardiff AAC
          Leo Stark                Newport Harriers
          Loui Camilleri           Cardiff Archers
          Oliver Lloyd             Haberdashers Monmouth Schools
          Samuel Holloway          North Somerset AC
          Thomas Weekes            Chepstow Harriers
          Tomek Czerepinski        Bristol & West AC
          Zach Elvy                Carmarthen Harriers