Gwent Cross Country League 2001-2002

Top 100 Senior Men after 4 fixtures

489 competed

      Athlete                 Club                              Points
 
   1  G. Davies               Bridgend Athletic Club              1198 
   2  P. Cook                 Les Croupiers Running Club          1196 
   3  S. Mosley               Swansea Harriers Athletic Club      1194 
   4  C. Purt           (U23) Pontypridd Roadents Running Club    1161 
   5  M. Gurmin               Abertillery Achilles Athletic Club  1122 
   6  P. Osborne         (40) Swansea Harriers Athletic Club      1117 
   7  N. Webb            (40) Les Croupiers Running Club          1101 
   8  A. Woods           (40) Bridgend Athletic Club              1093 
   9  R. Jones           (40) Les Croupiers Running Club          1076 
  10  J. Palmer               Exeter Harriers                     1075 
  11  K. Taylor          (40) Amman Valley Harriers               1061 
  12  M. Humphreys            Stroud & District Athletic Club     1057 
  13= A. Cleves               Les Croupiers Running Club          1051 
      K. Lewis           (40) Swansea Harriers Athletic Club      1051 
  15  D. Powell          (40) Les Croupiers Running Club          1027 
  16  P. Jenkins              Bridgend Athletic Club              1026 
  17  H. Carpenter       (40) Neath Harriers                      1015 
  18  R. Rodgers         (40) Les Croupiers Running Club           986 
  19  J. Pointon         (50) Pontypridd Roadents Running Club     984 
  20  K. Wilkinson       (50) San Domenico Road Runners Club       972 
  21  A. Stobbs               Exeter Harriers                      971 
  22  I. Smith           (40) Forest of Dean Athletic Club         967 
  23  P. Chan                 Great Western Runners                963 
  24  G. Lewis                Forest of Dean Athletic Club         954 
  25  M. Rees            (40) Swansea Harriers Athletic Club       947   (3)
  26= C. Davies          (40) Sospan Road Runners                  944 
      S. Davidson        (40) Bridgend Athletic Club               944 
  28  K. Jackson         (40) Dursley & District Athletic Club     921 
  29  R. Bullen          (40) Les Croupiers Running Club           919   (3)
  30= C. Meyler         (U23) Pontypridd Roadents Running Club     918 
      D. Carthy         (U23) University of Wales - Cardiff        918   (3)
  32  D. Davies          (50) Neath Harriers                       915 
  33  C. Ashworth        (40) Dursley & District Athletic Club     912 
  34  P. Jones           (40) Neath Harriers                       898   (3)
  35  M. Hutching             Dursley & District Athletic Club     892 
  36  A. Lockett        (U23) University of Bath                   884   (3)
  37= S. Cooper               Port Talbot Harriers & A. C.         882   (3)
      S. Tobin                Swansea Harriers Athletic Club       882   (3)
  39  G. Thomas          (40) Amman Valley Harriers                880 
  40  M. Evans          (U23) Amman Valley Harriers                875 
  41  N. Frost           (40) Pontypridd Roadents Running Club     868   (3)
  42= R. Marks           (50) Sarn Helen Orienteering & R. C.      865 
      D. Carter          (40) Les Croupiers Running Club           865 
  44  M. McGeoch         (40) Les Croupiers Running Club           863   (3)
  45  N. Janvier              Brackla Harriers                     845   (3)
  46  C. Fowler               Pontypridd Roadents Running Club     840 
  47  M. Gilbertson           Great Western Runners                839   (3)
  48  T. Jefferies       (50) Westbury Harriers                    837 
  49  A. Perkins         (50) Port Talbot Harriers & A. C.         834 
  50  N. Clement         (40) Penarth and Dinas Runners            831   (3)
  51  M. Davies          (40) Lliswerry Runners                    830 
  52  K. Sullivan        (40) Les Croupiers Running Club           811 
  53  M. Davis           (40) Stroud & District Athletic Club      806   (3)
  54  C. Osmond          (40) Les Croupiers Running Club           803 
  55  N. Miller          (40) Westbury Harriers                    801 
  56  J. Rees            (40) Neath Harriers                       799   (3)
  57  M. Dyde            (40) Pembrokeshire Harriers               786 
  58= B. Johnston        (50) Les Croupiers Running Club           783   (3)
      R. Fowler          (50) Amman Valley Harriers                783 
  60  J. Sinnett         (40) Pembrokeshire Harriers               778 
  61  D. Osborne              Brecon Athletic Club                 773 
  62  A. Thomas               Sospan Road Runners                  770 
  63= S. Naylor               Great Western Runners                769   (3)
      J. Cox                  Les Croupiers Running Club           769   (3)
  65  D. Jones           (40) Carmarthen & District Harriers A.C.  766 
  66= T. Lewis           (50) Dursley & District Athletic Club     759 
      M. Adams           (40) Taf Running & Orienteering Teams     759   (3)
  68  M. Willcox         (50) Great Western Runners                756 
  69  M. Webborn         (40) Swansea Harriers Athletic Club       745   (3)
  70  N. Langridge       (40) Thornbury Running Club               739 
  71  R. Morris          (50) San Domenico Road Runners Club       738 
  72  D. Anthony         (50) 3M Gorseinon Road Runners            736 
  73= S. Williams        (40) Neath Harriers                       730   (3)
      J. Bass                 Forest of Dean Athletic Club         730   (3)
  75  S. Brace           (40) Bridgend Athletic Club               713   (3)
  76= P. Day             (50) Newport Harriers Athletic Club       712 
      R. Bowen           (50) Neath Harriers                       712   (3)
  78  P. Meyler          (40) Pontypridd Roadents Running Club     711 
  79= C. Day                  Pontypridd Roadents Running Club     708 
      J. Russell         (50) Club 69 Tredegar                     708   (3)
  81  G. Robinson             Stroud & District Athletic Club      699   (3)
  82  L. Salter         (U23) Exeter Harriers                      694   (3)
  83  L. Rees            (50) Sarn Helen Orienteering & R. C.      676 
  84  C. Pearce          (40) Thornbury Running Club               672 
  85  C. Harper               Forest of Dean Athletic Club         668 
  86  J. Huggins         (40) Les Croupiers Running Club           666   (3)
  87  J. Aston           (50) Les Croupiers Running Club           664 
  88  L. Hurman               University of Bath                   662   (3)
  89  S. Hooper               Pontypridd Roadents Running Club     659 
  90  N. Pringle         (40) Lliswerry Runners                    654 
  91  C. Palmer         (U23) Westbury Harriers                    652   (3)
  92  A. Hunt                 Cardiff Amateur Athletic Club        650   (2)
  93  M. Jennings             Fairwater Runners                    643   (2)
  94  L. Davies               Brackla Harriers                     636 
  95  C. Bradley         (40) Lliswerry Runners                    632   (3)
  96  B. Fear                 Les Croupiers Running Club           622 
  97  D. Haines               Les Croupiers Running Club           620   (2)
  98  A. Doel                 Swansea Harriers Athletic Club       616   (2)
  99  S. Weeks                Exeter Harriers                      610   (2)
 100  J. Griffiths       (40) Cardiff Harlequins                   609